Projekt oraz aranżacja domu jednorodzinnego miejscowość Mszana

Realizacja wykonania tej inwestycji  rozpoczęła się od dokonania szczegółowej inwentaryzacji wnętrz. Właściciele w trakcie zorganizowanego spotkania w naszej pracowni opowiedzieli nam o wszystkich swoich potrzebach .Jako architekci mamy opracowany szereg najważniejszych pytań , które zawsze musimy zadać , aby poznać bliżej właścicieli.  Niezmiernie zrobiło się nam miło, kiedy okazało się, że polecającą naszą pracownie osobą jest właścicielka posiadłości , która mieści się nieopodal projektowanego przez nas domu jednorodzinnego.  Tym bardziej, że autorami aranżacji wnętrz tej inwestycji jest również nasza pracownia. To bardzo miłe ,kiedy dzięki zaufaniu zostajemy poleceni najbliższym 🙂

screen-shot-12-05-16-at-06-20-pm

Miejscowość jest bardzo pięknie położona, sąsiaduje z Kasiną Wielką z której pochodzi nasza wspaniała Justyna Kowalczyk. W koło roztacza się widok pięknych górskich krajobrazów. Zostaliśmy poproszeni o wykonanie kompleksowego projektu w nowoczesnej stylizacji . Plan zakładał realizacje potrzeb czteroosobowej rodziny , która lubi gotować i często spędza wolne chwile z przyjaciółmi. Strefę dzienną podzieliliśmy na salon, jadalnię oraz przestronną kuchnię , w której zabudowaliśmy komplet sprzętów AGD.Lodówka  „side by side” stanęła w centrum kuchni,aby gospodyni mogła realizować wszystkie swoje pomysły kulinarne. Duża lodówka zagwarantowała  swobodną organizacja produktów spożywczych.  Dzięki jej sporej pojemności wypady do zatłoczonych centrów handlowych będą rzadsze, a co za tym idzie, więcej czasu rodzina będzie mogła poświęcić sobie.W granicy z jadalnią dodaliśmy półwysep w formie bufetu z hokerami zapewniając dodatkową przestrzeń na poranną kawę.

Wspólnie z całym zespołem opracowaliśmy dwa warianty układu ergonomii aby zapewnić właścicielom możliwość rozważenia najbardziej odpowiedniej koncepcji, jeszcze na etapie planowania .

screen-shot-12-05-16-at-06-21-pm

Poniżej możecie przyjrzeć się dwóm wariantom. Oba utrzymane są w nowoczesnej stylistyce. Jednak w jednej  postanowiliśmy poza zmianą architektury i oświetlenia dodatkowo ją ocieplić.Razem z właścicielami utwierdziliśmy  się w przekonaniu, że podejmą właściwą decyzje na lata .Od wielu lat zajmuję się opracowywaniem koncepcji  i wiem, że w pierwszej chwili możemy zachłysnąć się pomysłem. Koncepcja na pierwszy rzut oka robi na nas olbrzymie wrażenie , ale w trakcie upływającego czasu może się nam  szybko opatrzyć albo co gorsza wprowadzić nas w zły nastrój i rozgoryczenie. Dlatego kochani pamiętajcie dobry projekt wnętrza musi być dla nas ponadczasowy. Najlepszy hit w radio znudzi się nam po miesiącu słuchania a utwór ponadczasowy nie. I tej  ponadczasowości musimy szukać dla siebie, kiedy decydujemy się na projekt swojego wymarzonego wnętrza.

screen-shot-12-05-16-at-06-26-pm

ujęcie od strony wnętrza kuchennego

screen-shot-12-05-16-at-06-27-pm

Zwróćcie uwagę powyżej, jak geometria i światło zmieniają przestrzeń i optykę wnętrza.  W dolnej aranżacji mamy wrażenie że okna tarasowe są dalej.  Kochani  to tylko złudzenie, ponieważ projekt został wykonany w tym samym wnętrzu. Dlatego należy pamiętać iż dzięki odpowiedniemu, podejściu do projektu możemy osiągnąć niesamowite efekty przestrzenne.

Z wielką przyjemnością wykonaliśmy projekty pozostałych wnętrz. Nie zabrakło indywidualnie opracowanej strefy relaksacyjnej . To lubimy najbardziej, kiedy inwestorzy budujący dom pragną, aby dzięki możliwości planowania przestrzeni odpowiednio wcześniej zadbać o strefy „na zamówienie”

screen-shot-12-05-16-at-06-28-pm

Więcej informacji jak pracujemy znajdziecie –>TUTAJ <–