Projekt, aranżacja i realizacja inwestycji- mieszkania w miejscowości Mikołów

Kochani zapraszamy Was do kolejnej inwestycji , którą mieliśmy przyjemność realizować 🙂 tym razem w miejscowości Mikołów

screen-shot-12-10-16-at-11-17-am-002

 

Praca nad koncepcją tej inwestycji, zakładała zaplanowanie ergonomii użytkowej dla dużej czteroosobowej rodziny. Właściciele postawili na ciepłą kolorystykę, która miała dominować w całym domu. Od pierwszego spotkania,  zwróciliśmy uwagę na pogodne usposobienie inwestorów. Dlatego również byliśmy przekonani, że wnętrza powinny zostać zaprojektowane w tonacji ciepłych barw- beżu i różnej gamy brązów.

screen-shot-12-10-16-at-11-16-am

Wraz z przyjaciółmi z zespołu, opracowaliśmy koncept w obu wariantach: nowoczesny i ciepły, ale różniący się formą. Jak widać jedna koncepcja zakłada w głównej mierze geometrię kół i fali, a druga jest to w pełni forma kubiczna. W każdej z aranżacji użyliśmy zróżnicowania geometrii za pomocą barw oraz oświetlenia, dzięki czemu nadaliśmy wnętrzu większej głębi oraz wizualnej przestrzeni. Całość wizji miała za zadanie skorelować zabudowy meblowe z architekturą wnętrza tak aby wspólnie tworzyły nierozłączną całość.

screen-shot-12-10-16-at-11-17-am

Powyżej prezentujemy schemat, na którym możecie zobaczyć jak została wydzielona strefa podziału podłóg i sufitów oraz koncepcja kominka.

screen-shot-12-10-16-at-11-16-am-001

Na ilustracji powyżej możecie zobaczyć dwie odmienne koncepcje, przygotowane w trakcie planowania aranżacji tej inwestycji.

Ostatecznie układ oraz aranżacja, która bardzo spodobała się właścicielom, to forma architektury z wykorzystaniem miękkich łukowych przejść.

Jest ona troszkę bardziej skomplikowana w realizacji, ale naprawdę warto było. Efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania całej rodziny.

Jak widać na zdjęciach poniżej, zrealizowana została wersja z wysoką zabudową mebli po prawej stronie wnętrza kuchennego, gdzie znalazła swoje miejsce duża lodówka  „side by side”.

screen-shot-12-10-16-at-11-17-am-001

Bardzo dziękujemy właścicielom za wspaniałą współpracę i gościnność 🙂

Więcej informacji jak pracujemy znajdziecie –>TUTAJ <–