BUDOWA DOMU I PLAN DOSKONAŁY !!!

Czy to jest możliwe aby bez najmniejszych problemów zrealizować najważniejszą inwestycje swojego życia ?

screen-shot-12-04-16-at-02-17-pm-001

Utarło się przekonanie iż budując pierwszy w swoim życiu dom, narażeni jesteśmy na wiele komplikacji w związku z którymi niestety ale nie zawsze wyjdzie nam dokładnie to co sobie wymarzyliśmy. Stąd powiedzenie: „Pierwszy dom dla wroga, drugi dom dla teściowej, a trzeci będzie dla mnie”.

screen-shot-12-04-16-at-02-17-pm-002

Wielu inwestorów po zakończeniu zmagań z budową mówi, że niestety, ale nie wszystko jest tak, jak tego sobie życzyli. A to ergonomia wnętrz została niedostatecznie dopracowana , oświetlenie słabo spełnia swoje zadanie, kolorystyka i dobór poszczególnych materiałów okazały się chybione. Na półce sklepowej płytki, podłogi, umywalki, baterie, lampy prezentowały się o wiele lepiej a jako całość nie pasują do siebie. Czy tak musi być? Przecież zostały poniesione bardzo duże koszta, być może kredyt przez 30 lat do spłacenia, a my jesteśmy niezadowoleni z naszych decyzji.

Zastanówmy się czy w XXI wieku, decydując się na tak ważny krok jakim jest budowa swojego wymarzonego domu, możemy liczyć na dobry sposób aby ominąć te wszystkie problemy i niezadowolenia.

Okazuje się, że tak!!! Już od bez mała półtora roku firma Studio Vizual Form oferuje, niespotykane dotąd na skalę światową, usługi w zakresie projektowania i aranżacji wnętrz, wykorzystując do tego celu najnowocześniejsze zdobycze techniki: projektowanie wnętrz Virtual Projekt 4D. Co to takiego jest?screen-shot-12-04-16-at-02-18-pm

Otóż proszę sobie wyobrazić, że za nim wykopiemy pierwszy dół pod fundament swojego domu, możemy wszystko bardzo dokładnie zaprojektować pod kątem technicznym oraz aranżacyjnym. Wszystkie nasze decyzje co do zakupu poszczególnych elementów, potrzebnych do dekoracji naszego domu, mogą być przemyślane w każdym calu. No dobrze, ale wielu z Państwa powie: „przecież projektowanie wnętrz jest dostępne od wielu lat, wystarczy udać się do biura architektonicznego i zamówić usługę”.

Zgadza się, lecz w Katowicach projektanci, idąc z duchem czasu dzięki specjalnej technice, po wykonanym projekcie ale jeszcze przed decyzją o realizacji, założywszy nam specjalne gogle do symulacji wirtualnej rzeczywistości, dosłownie zabierają nas do jeszcze nieistniejącego wnętrza. Możemy wejść do środka i poczuć się jakbyśmy już tam mieszkali, przechadzać się po pokojach, zobaczyć jak zaplanowana koncepcja prezentuje się w sposób łudząco symulujący rzeczywistość.

Efekt obcowania z tą technologią jest tak wiarygodny, że mamy ochotę dotykać wszystkich mebli, lamp, baterii, które zostały użyte do zaaranżowania wszystkich przestrzeni w naszym domu. Jak łatwo sobie wyobrazić dzięki takiej technologi z łatwością wychwycimy wszystkie wady, które być może w przyszłości spowodowałyby, że zbudowany dom nie spełnia naszych oczekiwań. Co jest bardzo ważne na tym etapie nie ponosimy zbędnych, dodatkowych kosztów – możemy nanieść zmiany w projekcie i porównać je między sobą bardzo dosłownie i precyzyjnie wręcz tak,jakbyśmy przymierzali nowe ubranie.

screen-shot-12-04-16-at-02-16-pm

Dopiero kiedy wszystko zostaje „dograne” możemy podjąć decyzje o realizacji i wybrać rozwiązania najlepsze dla nas. Wybrać te, które zdecydują o tym, iż inwestycja w wymarzony dom, będzie nam gwarantować wygodę, wspaniałą estetykę i bezpieczeństwo. Więcej informacji na temat technologi Virtual Projekt 4D znajdą Państwo na stronie www.vizualform.pl a jeśli mają Państwo ochotę zapoznać się z działaniem takiej technologia można ją już zobaczyć w Katowicach w siedzibie firmy Studio Vizual Form.

Dodatkową technologią, ułatwiającą zobrazowanie koncepcji projektanta, to rozszerzona rzeczywistość. Technika pozwala zobaczyć na zwykłej kartce papieru z wydrukiem rzutu dokumentacji technicznej obraz wizualizacji obiektu w trzech wymiarach. Rozwiązanie ułatwia inwestorowi oraz wykonawcy zobaczyć dokładny układ przestrzenny wnętrza. Jeśli chcą Państwo zobaczyć efekt na ekranie swojego smart fona lub tabletu wystarczy pobrać aplikację w SklepPlay uruchomić i przyłożyć kamerę urządzenia do rzutu prezentowanego poniżej obrazka rzutu technicznego.  Pobierz aplikacje na telefon –>  tutaj    lub wyszukaj po nazwie wpisując w wyszukiwarkę sklepu Sklep Play „Projekt Kuchni Vizual Form ”

screen-shot-12-04-16-at-02-16-pm-001

Dzięki połączeniu tych dwóch technologii możemy urządzić swoje wymarzone ’M’ tak, jak tego pragniemy – bez najmniejszych wątpliwości, że finalny efekt będzie dokładnie taki jakiego sobie życzyliśmy.

Plan DOSKONAŁY – czy to możliwe?

Myślimy, że jeśli są Państwo przed inwestycją jaką jest budowa domu i chcą zaoszczędzić czas, pieniądze i zaplanować swoje wymarzone wnętrza w sposób DOSKONAŁY to polecamy zapoznać się z technologią Virtual Projekt 4d, ponieważ jest to rozwiązanie, które, naszym zdaniem, zrewolucjonizuje segment jakim jest aranżacja i projektowanie wnętrz.